Foteliki XXL a Standardy Testów Europejskich

9b S6a z4a aee c7a o43 w4a af0 ne6 y3c ee c6a z4a a9d s3c ee c6a ze6 yab t4a af0 n66 i4a a51 : 2 min. (353 9d sd0 ł3c ó43 w)

Foteliki XXL a Standardy Testów Europejskich

Wraz ze wzrostem liczby dzieci korzystających z fotelików samochodowych, rośnie również zapotrzebowanie na foteliki dla większych dzieci. Foteliki XXL, przeznaczone dla dzieci o większej wadze i wzroście, są coraz bez wątpienia popularniejsze na rynku. Po prostu jednak jak sprawdzić, czy te rozwiązania są bezpieczne i spełniają europejskie standardy testów? W artykule przedstawimy podstawowe informacje na temat fotelików XXL oraz tak naprawdę omówimy, jakie wymagania muszą spełniać te produkty, aby zostać dopuszczone do sprzedaży w Unii Europejskiej.

Jako praktyk zajmujący się bezpieczeństwem dzieci w podróży, napotkałem wiele rodziców, którzy borykają się z wyborem odpowiedniego fotelika samochodowego dla swojego dziecka. Pomimo wszystko jednym z najczęstszych problemów, z którym się spotykają, jest trudność w znalezieniu fotelika w odpowiednim rozmiarze dla większego dziecka. Na szczęście producenci fotelików samochodowych zaczynają coraz bez wątpliwości bardziej reagować na tę potrzebę, wprowadzając na rynek foteliki XXL, które gwarantują bezpieczeństwo i komfort również dla starszych i większych dzieci.

W Europie standardy testów fotelików samochodowych są bardziej rygorystyczne i surowsze niż w wielu innych krajach. Dzięki temu, rodzice mogą mieć pewność, że fotelik, który w gruncie rzeczy kupują, przeszedł ściśle określone testy i spełnia rygorystyczne wymagania w zakresie bezpieczeństwa. Po prostu jednak, wcześniej nie było odpowiednich testów dla fotelików XXL, co oznaczało, że rodzice musieli decydować się na mniejsze rozmiary, co wpływało negatywnie na bezpieczeństwo ich dziecka. Po prostu dlatego też ważne jest, żeby producenci wprowadzali na rynek foteliki XXL, które również spełniają te rygorystyczne europejskie standardy testów.

Od kilku lat zajmuję się szeroko pojętą tematyką bezpieczeństwa dzieci w samochodach. Pomimo że przeszedłem przez wiele faz, począwszy od zakupu pierwszego fotelika dla swojego malucha, aż do znalezienia odpowiedniego modelu dla mojego nieco większego dziecka. W trakcie mojej "kariery" w świecie fotelików samochodowych, natknąłem się na problem, który de facto dotyczy wielu rodziców – foteliki XXL. W każdym razie o ile standardowe testy europejskie zapewniają nam pewność, że foteliki przeznaczone dla dzieci spełniają określone wymogi bezpieczeństwa, o tyle foteliki XXL nie podlegają tym samym testom i normom. Mimo że czy jednak oznacza to, że są one mniej bezpieczne?

Komentarze

Dodaj Komentarz