Maxi Cosi

Maxi Cosi: to wiodąca marka oferująca to, co najlepsze, aby utrzymać dziecko bezpieczne. Foteliki samochodowe i wózki Maxi Cosi znane są ze swojej doskonałości w zakresie bezpieczeństwa, komfortu i łatwości użytkowania.

maxi-cosi-pebble

Fotelik samochodowy Maxi Cosi Pebble

Przedział wagowy 0-13 kg

Fotelik Maxi Cosi Pebble:Najwyższe standardy bezpieczeństwa, nowoczesny design, innowacyjny system obsługi szelek (Stey-Open) oraz odpowiednio wyprofilowana wkładka i zagłówek zapewniają dziecku bezpieczeństwo i maksymalny komfort, a rodzicom łatwość obsługi – fotelika Maxi Cosi Pebble (0-13 kg).
Ten model można montować 3-punktowym samochodowym pasem bezpieczeństwa lub wpinać do najnowszej bazy MC FamilyFix z systemem Isofix. Może stanowić jeden z 3 elementów zestawu; fotelik dla niemowlaka (0-13kg.)+ baza FamilyFix + fotelik dla starszaka (9-18 kg.) wpinany do tej samej bazy.
Fotelik Pebble można również łączyć ze stelażami wózków np. Maxi-Cosi lub Qunny. Nagrodzony na Targach w Kolonii jako innowacyjne rozwiązanie.

maxi-cosi-pearl

Fotelik samochodowy Maxi Cosi Pearl

Przedział wagowy 9-18 kg

Fotelik Maxi Cosi Pearl: Montowany na bazie FamilyFix mocowanej w samochodzie za pomocą systemu IsoFix. Teraz dziecko podróżuje już przodem do kierunku jazdy.
Usadzanie i wyjmowanie dziecka z fotelika przebiega sprawnie, dzięki "chowającym się" szelkom uprzęży.
5 -punktowe szelki, spinane centralnym zamkiem. Oznacza to, że jednocześnie dociągamy wszystkie ramiona pasów, co ułatwia w sprawne i prawidłowe zabezpieczenie dziecka w foteliku. Szelki barkowe z systemem "stey – open" sprawiają, że usadzanie i wyjmowanie dziecka z fotelika jest wygodne i nieskomplikowane. Byśmy za każdym razem mieli pewność, że szelki zostały odpowiednio dociągnięte, a tym samym dziecko zostało prawidłowo zabezpieczone w foteliku.

Pearl posiada kilka możliwości zmiany pochylenia siedziska – odpowiednia do wieku dziecka lub sytuacji: na czas snu lub zabawy. Pearl "rośnie" wraz z malcem - gdy dziecko podrośnie, wystarczy podwyższyć zagłówek wybierając jedną z 6 pozycji odpowiednio do wzrostu dziecka. jednocześnie z wysokością zagłówka regulowana jest wysokość szelek barkowych, co zapewnia im prawidłowy przebieg.

Ochraniacze szelek są na stałe połączone z zagłówkiem, co daje gwarancję, że zawsze będą właściwie chronić ciało dziecka przed uciskiem lub otarciem.

maxi-cosi-cabriofix

Fotelik samochodowy Maxi Cosi Cabrio Fix

Przedział wagowy 0-13 kg

Fotelik Maxi Cosi Cabrio Fix: To doskonały przenośny, wielofunkcyjny fotelik samochodowy dla najmłodszych dzieci, od pierwszych dni życia do chwili gdy osiągną wagę 13 kg.
Montowany 3-pnunktowym samochodowym pasem bezpieczeństwa, tyłem do kierunku jazdy, na przednim lub tylnym siedzeniu ale tylko na takim ,do którego nie przynależy poduszka powietrzna.
Model ten został wyposażony w najnowsze rozwiązania z dziedziny zabezpieczeń dzieci podczas jazdy samochodem oraz akcesoria niezbędne dla bezpieczeństwa i komfortu niemowlęcia. Niestabilną, dużą i ciężką główkę dziecka w pierwszych miesiącach jego życia chroni solidny wałeczek ochronny. SPS - boczny system ochrony , dodatkowo chroni głowę dziecka podczas bocznych uderzeń.
Bardzo praktyczny daszek naciągany na pałąk ochroni dziecko przed słońcem , wiatrem lub opadami - przydatny zarówno w czasie jazdy samochodem , a niezbędny wtedy gdy dziecko korzysta z fotelika poza autem. Zawsze "pod ręką", bo chowany w listwie skorupy fotelika. Szybki i wygodny system regulacji szelek ułatwia rodzicom sprawne oraz prawidłowe zabezpieczenie dziecka w foteliku. By szelki barkowe przebiegały prawidłowo nad ramionami dziecka w oparciu fotelika przewidziano szczelinki umożliwiające przełożenie szelek na odpowiednia wysokość.
Szelki spina centralny zamek. Zaczepy z obu boków fotelika pomogą przygotować pasy , tak by nie były przekręcone podczas wpinania malucha do fotelika. Otulinki na szelki, niezbędne na lato, ochronią dziecko przed bezpośrednim kontaktem z pasami - podrażnieniami lub otarciami. Z tyłu skorupy znajduje się praktyczny pojemnik na drobiazgi. Możliwość wypięcia tapicerki. Cały fotelik łatwy w utrzymaniu w czystości.

maxi-cosi-citi

Fotelik samochodowy Maxi Cosi City

Przedział wagowy 0-13 kg

Fotelik Maxi Cosi City: to bardzo bogato wyposażony fotelik samochodowy przeznaczony dla najmłodszych dzieci od pierwszych dni ich życia do chwili gdy osiągną wagę 13 kg.
Posiada:

  • Doskonałą wkładkę wypełniającą dla niemowląt ze sztywnym, wysokim wałeczkiem ochronnym dla główki oraz wypełnieniem pod pupę - łagodzącym kąt siedzenia dziecka w pierwszym okresie życia,
  • 3-punktowe szelki spinane w centralny zamek oraz łatwa i jednoczesna regulacja długości wszystkich szelek zapewnią dziecku odpowiednie bezpieczeństwo i prawidłową pozycję w foteliku. Otulinki na szelkach zabezpieczą przed zbyt mocnym uciskiem szelek, a latem ochronią ciało maluszka przed podrażnieniami lub otarciami,
  • Wysoki, bo z fiżbinką daszek naciągany na pałąk zapewni ochronę przed wiatrem opadami lub zbyt ostrym słońcem,
  • Fotelik posiada pojemnik na drobiazgi np. pieluszkę lub zabawki. Tapicerkę można wypiąć i wyprać , dzięki czemu fotelik łatwo utrzymać w czystości.
maxi-cosi-tobi

Fotelik samochodowy Maxi Cosi Tobi

Przedział wagowy 9-18 kg

Fotelik Maxi Cosi Tobi: montowany 3-punktowym samochodowym pasem bezpieczeństwa, przodem do kierunku jazdy, na tylnym siedzeniu. Zastosowano w nim najnowsze rozwiązania techniki z dziedziny zabezpieczeń dzieci w czasie jazdy samochodem.
Optymalne bezpieczeństwo podczas uderzenia w przód lub bok pojazdu zapewnia zupełnie nowe rozwiązanie mocowania fotelika w samochodzie. Specjalne napinacze samochodowego pasa bezpieczeństwa dokładnie blokują pas przytrzymujący fotelik.
Usadzanie i wyjmowanie dziecka z fotelika przebiega sprawnie, dzięki "chowającym się" szelkom uprzęży.
5 -punktowe szelki, spinane centralnym zamkiem, posiadają system szybkiej regulacji. Oznacza to, że jednocześnie dociągamy wszystkie ramiona pasów, co ułatwia w sprawne i prawidłowe zabezpieczenie dziecka w foteliku. Byśmy za każdym razem mieli pewność, że szelki zostały odpowiednio dociągnięte, a tym samym dziecko zostało prawidłowo zabezpieczone w foteliku - Tobi wyposażony został we wskaźnik koloru ; po zapięciu szelek przyciągamy je do momentu, aż wskaźnik zmieni kolor na zielony.
Tobi posiada aż 5 możliwości zmiany pochylenia siedzenia fotelika - każda pozycji oferuje dziecku wygodę, jakiej potrzebuje. Tapicerkę fotelika można łatwo wypiąć i odświeżyć lub wyprać.
Ten fotelik "rośnie" wraz z dzieckiem - gdy dziecko podrośnie, wystarczy podwyższyć zagłówek wybierając jedną z 6 pozycji odpowiednio do wzrostu dziecka.
Jednoczesna regulacja wysokości dodatkowego zagłówka i pasów barkowych!
Uwaga: dostęp do tej regulacji możliwy jest od przodu fotelika, nawet kiedy dziecko w nim siedzi.
Ochraniacze szelek są na stałe połączone z zagłówkiem, co daje gwarancję, że zawsze będą właściwie chronić ciało dziecka przed uciskiem lub otarciem.

maxi-cosi-priori-xp

Fotelik samochodowy Maxi Cosi Priori XP

Przedział wagowy 9-18 kg

Fotelik Maxi Cosi Priori XP: Stacjonarny fotelik dla maluchów o wadze od 9-18 kg. Montowany 3-punktowym samochodowym pasem bezpieczeństwa, przodem do kierunku jazdy, na tylnym siedzeniu. Wielokrotnie nagradzany za wyposażenie i zastosowane najnowsze rozwiązania techniki z dziedziny zabezpieczeń dzieci w czasie jazdy samochodem.
Specjalne blokady oraz dodatkowy naciąg na pas samochodowy gwarantują jego prawidłowy przebieg oraz odpowiednią stabilizację fotelika. SPS - boczny system zabezpieczeń głowy chroni główkę dziecka oraz ramiona podczas bocznych uderzeń. Możliwość ustawienia siedziska w 4 różnych pozycjach (do siedzenia lub spania) , zapewnią dziecku odpowiednie bezpieczeństwo i komfort nawet w czasie snu.
Zmiany pozycji siedziska możemy dokonać "jednym ruchem ręki", pociągając do przodu niebieski uchwyt umieszczony z przodu siedziska, między nóżkami dziecka. 5 -punktowe szelki, spinane centralnym zamkiem, posiadają system szybkiej regulacji. Oznacza to, że jednocześnie dociągamy wszystkie ramiona pasów, co ułatwia w szybki i sprawny sposób, prawidłowe zabezpieczenie dziecka w foteliku. Niewielkie zaczepy umieszczone z obu boków fotelika pomogą przygotować pasy , tak by nie były przekręcone w momencie wpinania dziecka do fotelika.
Gdy dziecko podrośnie , bez trudu barkowe szelki przepniemy wyżej by zapewnić ich odpowiedni przebieg-bezpośrednio nad ramionami dziecka. Otulinki są na stałe połączone z tapicerką co daje gwarancje, że zawsze będą właściwie chronić ciało dziecka przed uciskiem pasów, a ich gumowy spód uniemożliwi zsunięcie się otulinek wraz z szelkami nawet ze śliskiej odzieży typu wiatrówka.
Tapicerkę można wypiąć i wyprać , dzięki czemu fotelik łatwo utrzymać w czystości.

maxi-cosi-priori

Fotelik samochodowy Maxi Cosi Priori

Przedział wagowy 9-18 kg

Fotelik Maxi Cosi Priori: Stacjonarny fotelik dla maluchów o wadze od 9-18 kg. Montowany 3-punktowym samochodowym pasem bezpieczeństwa, przodem do kierunku jazdy na siedzeniu do którego nie przynależy poduszka powietrzna. SPS - boczny system zabezpieczeń głowy chroni główkę dziecka oraz ramiona podczas bocznych uderzeń.
Możliwość ustawienia siedziska w 4 różnych pozycjach (do siedzenia lub spania) , zapewnią dziecku odpowiednie bezpieczeństwo i komfort nawet w czasie snu.
Zmiany pozycji siedziska możemy dokonać "jednym ruchem ręki", pociągając do przodu niebieski uchwyt umieszczony z przodu siedziska, między nóżkami dziecka.
5 -punktowe szelki, spinane centralnym zamkiem, posiadają system szybkiej regulacji. Oznacza to, że jednocześnie dociągamy wszystkie ramiona pasów, co ułatwia w szybki i sprawny sposób, prawidłowe zabezpieczenie dziecka w foteliku.
Niewielkie zaczepy umieszczone z obu boków fotelika pomogą przygotować pasy , tak by nie były przekręcone w momencie wpinania dziecka do fotelika.
Gdy dziecko podrośnie , barkowe szelki przepinamy wyżej by zapewnić ich odpowiedni przebieg-bezpośrednio nad ramionami dziecka. Otulinki są na stałe połączone z tapicerką co daje gwarancje, że zawsze będą właściwie chronić ciało dziecka przed uciskiem pasów, a ich gumowy spód uniemożliwi zsunięcie się otulinek wraz z szelkami nawet ze śliskiej odzieży typu wiatrówka.

maxi-cosi-mobi

Fotelik samochodowy Maxi Cosi Mobi

Przedział wagowy 9-25 kg

Fotelik Maxi Cosi Mobi: fotelik dla maluchów o wadze od 9-25 kg. Zastosowano w nim unikalny sposób mocowania fotelika tyłem do kierunku jazdy. Nigdy nie montuj fotelika tyłem do kierunku jazdy na siedzeniu wyposażonym w przednią poduszkę powietrzną! SPS - boczny system zabezpieczeń głowy chroni główkę dziecka oraz ramiona podczas bocznych uderzeń.
Pozycja tyłem do kierunku jazdy to najbezpieczniejszy sposób przewożenia dziecka w samochodzie. W momencie zderzenia czołowego, siły działające na szyję i głowę są zdecydowanie mniejsze niż w pozycji przodem do kierunku jazdy. Zalecane jest, by dziecko podróżowało tyłem do kierunku jazdy jak najdłużej.
Fotelik Maxi-Cosi Mobi posiada łatwy system mocowania. Instalowany jest w samochodzie za pomocą 2 lub 3 punktowych samochodowych pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo z tyłu fotelika znajdują się specjalne pasy mocujące do sztywnych punktów zakotwiczenia znajdujących się pod fotelami samochodowymi. Jeśli samochód nie posiada takich punktów zakotwiczenia można skorzystać z dodatkowych pasów mocujących dołączonych do fotelika. Z nich tworzymy punkty zakotwiczenia dla tylnych pasów fotelika. Tylna noga dodatkowo podpiera i stabilizuje fotelik, klikniecie sygnalizuje jej prawidłowe ustawienie.
Możliwość ustawienia siedziska w 4 różnych pozycjach ( siedzącej lub półleżącej), zapewnią dziecku odpowiednie bezpieczeństwo i komfort nawet w czasie snu.
Zmiany pozycji siedziska możemy dokonać jedną ręką, można to zrobić nawet podczas jazdy samochodem.
5-punktowa uprząż, spinana centralnym zamkiem, posiada system szybkiej regulacji. Oznacza to, że jednocześnie dociągamy wszystkie szelki uprzęży, co ułatwia w szybki i sprawny sposób prawidłowe zabezpieczenie dziecka w foteliku.
Niewielkie zaczepy umieszczone z obu boków fotelika pomogą przygotować pasy tak, by nie były przekręcone w momencie wpinania dziecka do fotelika.
Gdy dziecko podrośnie, barkowe szelki przepinamy wyżej, by zapewnić ich odpowiedni przebieg. Otulinki są na stałe połączone z tapicerką co daje gwarancje, że zawsze będą właściwie chronić ciało dziecka przed uciskiem pasów, a ich gumowy spód uniemożliwi zsunięcie się otulinek wraz z szelkami nawet ze śliskiej odzieży typu wiatrówka.

maxi-cosi-rodi-air-protect

Fotelik samochodowy Maxi Cosi Rodi Air Protect

Przedział wagowy 15-36 kg

Fotelik Maxi Cosi Rodi Air Protect: fotelik dla dzieci starszych, o wadze od 15-36 kg, w którym wykorzystano najnowszą technologię AirProtect©.
Montowany w samochodzie przodem do kierunku jazdy. Dziecko wraz z fotelikiem przypinamy tym samym, 3-punktowym samochodowym pasem bezpieczeństwa, odpowiednio przeprowadzonym przez jeden z dwóch zaczepów w zagłówku (pas barkowy) oraz przez szczeliny pod oboma podłokietnikami (pas biodrowy). Z tyłu zagłówka fotelika znajduje się kotwica, którą umieszczamy między dwoma prętami zagłówka samochodowego. Dzięki niej fotelik jest jeszcze bardziej stabilny. Producent dopuszcza montaż Rodi AirProtect® również w samochodzie bez zagłówków. Rodi AirProtect® posiada oparcie z regulowaną, 8-stopniową wysokością zagłówka, co pozwala na bezpieczne i wygodne ułożenie głowy dziecka odpowiednio do jego wzrostu.
Jeżeli z fotelika korzysta młodsze lub niższe dziecko, ( o wadze min. 15 kg.), należy się upewnić czy jego wzrost pozwala już na korzystanie z takiego fotelika: pas barkowy będąc wsunięty do czerwonej szczelinki w zagłówku ustawionym na najniższym poziomie musi przebiegać bezpośrednio nad ramieniem dziecka.
Z myślą o młodszych lub szczupłych dzieciach, boki fotelika w okolicy ramion dziecka mają regulowaną szerokość (2 ustawienia). W zagłówku Rodi AirProtect® wykorzystano innowacyjna technologię AirProtect®. Po obu bokach umieszczone zostały "poduszki powietrzne", które zapewniają maksymalną ochronę głowy dziecka szczególnie podczas bocznych uderzeń. Podczas snu dziecka zagłówek z wysuniętymi do przodu bokami, tworzy korytarz ochrony dla głowy utrzymując ją w najbezpieczniejszej dla niej przestrzeni.
Dzięki zintegrowanej z siedziskiem płytce Rodi AirProtect® jest fotelikiem, który posiada możliwość ustawienia w dwóch pozycjach (siedzącej i półleżącej). Specjalny uchwyt w siedzisku fotelika, umożliwi sprawną zmianę pozycji oparcia. W fotelikach gr. II,III - typu Rodi AirProtect®, zmiany pozycji oparcia nie można wykonywać gdy dziecko siedzi w foteliku! Wygodna, pozycja półleżąca jest niezbędna szczególnie dla maluchów. Zapewnia dodatkowy komfort podczas snu, długich podróży bez względu na wiek małego pasażera.
Taki model fotelika, jak Rodi AirProtect® służy dziecku najdłużej. Najczęściej przesiada się do niego dziecko 3-4 letnie i korzysta do 10-12 roku życia.

maxi-cosi-rodi

Fotelik samochodowy Maxi Cosi Rodi

Przedział wagowy 15-36 kg

Fotelik Maxi Cosi Rodi: Przeznaczony dla dzieci o wadze od 15-36 kg. Do tego typu fotelika przesiadają się najczęściej 3-4 letnie maluchy i korzystają z niego do 10-12 roku życia.
Przy wyborze fotelika z tej grupy należy pamiętać, że dziecko będzie korzystało z niego najdłużej.
Dziecko wraz z fotelikiem przypinamy 3-punktowym samochodowym pasem bezpieczeństwa, odpowiednio przeprowadzonym przez jedną z dwóch czerwonych szczelin w zagłówku (pas barkowy) oraz przez szczeliny pod oboma podłokietnikami (pas biodrowy).
Rodi posiada oparcie z 4-stopniową regulacją zagłówka, co pozwala na bezpieczne i wygodne ułożenie głowy dziecka, bez względu na jego wzrost. Kupując fotelik młodszemu dziecku pamiętajmy, że musi ono ważyć min. 15 kg.. Należy się również upewnić czy jego wzrost pozwala na korzystanie z tego modelu fotelika: pas barkowy, będąc wsunięty do szczelinki w zagłówku ustawionym na najniższym poziomie, musi przebiegać bezpośrednio nad ramieniem dziecka, a nie pod zbyt ostrym katem.
W Rodi, głowę oraz ramiona dziecka, chroni SPS-boczny system ochrony. Jest to najnowsze zabezpieczenie, zapewniające maksymalną ochronę podczs bocznych kolizji. SPS w zagłówku powoduje, że wokół głowy dziecka nie ma zbędnej przestrzeni, co jest również bardzo wygodne dla niego podczas snu. Główka nie jest narażona na gwałtowne ruchy w bok, nie nadwyrężają się kręgi szyjne.
Często się zdarza, że właśnie taki "wąski" zagłówek zniechęca rodziców do fotelika. Wydaje im się, że okaże się zbyt wąski lub będzie ograniczał dziecku pole widzenia.Nie jest to prawdą. Dzięki takiej budowie zagłówka, dziecko siedzi poprawnie , a tym samym jest mu wygodniej - głowa i szyja nie reagują tak gwałtownie na każdym zakręcie, jak w foteliku bez SPS. Najnowsze badania i testy wykazują, że SPS jest niezastąpiony podczas bocznych kolizji. Maksymalnie chroni głowę oraz ramiona dziecka, a "wąski" zagłówek z wysuniętymi do przodu bokami, tworzy swoisty korytarz utrzymujący głowę w najbezpieczniejszej dla niej przestrzeni, w nim nie grozi jej uderzenie w szybę lub boczny słupek.
Wybierając fotelik samochodowy pamiętaj, że priorytetem jest bezpieczeństwo dziecka.

maxi-cosi-fero

Fotelik samochodowy Maxi Cosi Fero

Przedział wagowy 15-36 kg

Fotelik Maxi Cosi Fero: najnowszy model fotelika Maxi-Cosi przeznaczony dla starszych dzieci , o wadze od 15-36 kg, w którym wykorzystano technologię AirProtect©.
Montowany w samochodzie 3-punktowym samochodowym pasem bezpieczeństwa, przodem do kierunku jazdy. Usadzone w foteliku dziecko wraz z fotelikiem przypinamy tym samym, 3-punktowym samochodowym pasem bezpieczeństwa. Barkową część pasa można w prosty i wygodny sposób przeprowadzić przez zaczepy w zagłówku. Natomiast prawidłowy przebieg biodrowej części pasa wymusza konstrukcja fotelika , co usprawnia i zapewnia prawidłowe zabezpieczenie dziecka wraz z fotelikiem. Z tyłu zagłówka fotelika znajduje się kotwica, którą należy umieścić między dwoma prętami zagłówka samochodowego. Dzięki niej fotelik uzyskuje dodatkową stabilność. Fero dzięki regulacji wysokości zagłówka jest idealny dla dzieci od ok. 3,5 do 12 lat (o wzroście 1,35 do 1,50 m). Posiada również automatyczną regulację szerokości fotelika, która zmienia się jednocześnie ze zmianą regulacji wysokości zagłówka. Dzięki temu rozwiązaniu fotelik Fero dosłownie podąża za potrzebami rosnącego dziecka.
Jeżeli z fotelika ma korzystać młodsze lub niższe dziecko, ( o wadze min. 15 kg.), należy upewnić się czy wzrost dziecka pozwala już na korzystanie z takiego modelu fotelika: pas barkowy będąc wsunięty do czerwonej szczelinki, w zagłówku ustawionym na najniższym poziomie, musi przebiegać bezpośrednio nad ramieniem dziecka.
Wysoki poziom bezpieczeństwa zapewnia zintegrowana z zagłówkiem technologia Air Protect®. Zagłówek fotelika Fero w wewnętrznej części obu boków zagłówka posiada swoiste "poduszki powietrzne", które dzięki swojej konstrukcji i funkcji odkształcania, są w stanie zapewnić maksymalną ochronę głowy dziecka szczególnie podczas bocznych uderzeń. Podczas snu dziecka zagłówek z wysuniętymi do przodu bokami, tworzy korytarz ochrony dla głowy utrzymując ją w najbezpieczniejszej dla niej przestrzeni.
Naciskając szare elementy po obu bokach siedziska mamy możliwość ustawienia fotelika w dwóch pozycjach (siedzącej i półleżącej). Uwaga! W fotelikach gr. II, III - typu Fero, zmiany pozycji oparcia nie można wykonywać gdy dziecko siedzi w foteliku. Ważne! Wygodna pozycja półleżąca jest niezbędna szczególnie dla maluchów. Zapewnia dodatkowy komfort podczas snu, długich podróży bez względu na wiek małego pasażera.
Taki model fotelika, jak Fero służy dziecku najdłużej. Najczęściej przesiada się do niego dziecko ok. 3-4 letnie i korzysta ono z niego do ok. 10-12 roku życia.

maxi-cosi-fero-fix

Fotelik samochodowy Maxi Cosi Fero Fix

Przedział wagowy 15-36 kg

Fotelik Maxi Cosi Fero Fix: Najnowszy model fotelika Maxi-Cosi z systemem Isofix, przeznaczony dla starszych dzieci , o wadze od 15-36 kg, w którym wykorzystano technologię AirProtect©
Montowany w samochodzie przodem do kierunku jazdy, za pomocą systemu Isofix. Sztywne połączenie fotelika z ramą samochodu za pomocą dwóch zaczepów Isofix zapewnia najwyższy poziom stabilności fotelika. Uwaga! Montaż tego modelu jest możliwy z użyciem systemu Isofix lub 3-punktowego samochodowego pasa bezpieczeństwa. Usadzone w foteliku dziecko zabezpieczamy przypinając 3-punktowym samochodowym pasem bezpieczeństwa. Barkową część pasa można w prosty i wygodny sposób przeprowadzić przez zaczepy w zagłówku. Natomiast prawidłowy przebieg biodrowej części pasa wymusza konstrukcja fotelika, co usprawnia i zapewnia prawidłowe zabezpieczenie dziecka w foteliku.
FeroFix dzięki regulacji wysokości zagłówka jest idealny dla dzieci od ok. 3,5 do 12 lat (o wzroście 1,35 do 1,50 m). Posiada również automatyczną regulację szerokości fotelika, która zmienia się jednocześnie ze zmianą wysokości zagłówka. Dzięki temu rozwiązaniu fotelik FeroFix dosłownie podąża za potrzebami rosnącego dziecka.
Jeżeli z fotelika ma korzystać młodsze lub niższe dziecko, ( o wadze min. 15 kg.), należy upewnić się czy wzrost dziecka pozwala już na korzystanie z takiego modelu fotelika: pas barkowy będąc wsunięty do czerwonej szczelinki, w zagłówku ustawionym na najniższym poziomie, musi przebiegać bezpośrednio nad ramieniem dziecka.
Wysoki poziom bezpieczeństwa zapewnia zintegrowana z zagłówkiem technologia Air Protect®. Zagłówek fotelika FeroFix w wewnętrznej części obu boków zagłówka posiada swoiste "poduszki powietrzne", które dzięki swojej konstrukcji i funkcji odkształcania, są w stanie zapewnić maksymalną ochronę głowy dziecka szczególnie podczas bocznych uderzeń. Podczas snu dziecka zagłówek z wysuniętymi do przodu bokami, tworzy korytarz ochrony dla głowy utrzymując ją w najbezpieczniejszej dla niej przestrzeni.
Naciskając szare elementy po obu bokach siedziska mamy możliwość ustawienia fotelika w dwóch pozycjach (siedzącej i półleżącej). Uwaga! W fotelikach gr. II, III - typu FeroFix, zmiany pozycji oparcia nie można wykonywać gdy dziecko siedzi w foteliku. Ważne! Wygodna pozycja półleżąca jest niezbędna szczególnie dla maluchów. Zapewnia dodatkowy komfort podczas snu, długich podróży bez względu na wiek małego pasażera.
Taki model fotelika, jak FeroFix służy dziecku najdłużej. Najczęściej przesiada się do niego dziecko ok. 3-4 letnie i korzysta ono z niego do ok. 10-12 roku życia.