Foteliki samochodowe 0-13 kg - praktyczne rozwiązanie

Rodzice, którzy chcą zagwarantować swojemu dziecku bezpieczeństwo, powinni pamiętać, że pociechy powinny podróżować w specjalnych siedziskach już od pierwszych dni swojego życia. Na szczęście nie stanowi to żadnego problemu, ponieważ na rynku dostępne są foteliki samochodowe 0-13 kg, przeznaczone do przewożenia dzieci od pierwszych chwil aż do 9 miesiąca życia.

Warto wiedzieć, że takie foteliki samochodowe 0-13 kg to nie tylko bezpieczne, ale również praktyczne rozwiązanie. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że większość takich nosidełek można instalować na ramach wózków spacerowych. Dzięki temu, montując foteliki samochodowe 0-13 kg nie musimy już zabierać w podróż całego wózka. Wystarczy tylko stelaż. To zaś powoduje, że w samochodzie znajduje się znacznie więcej miejsca.

Trzeba jednak mieć świadomość, że nie wszystkie foteliki samochodowe 0-13 kg pasują do wszystkich stelaży. Dlatego też przed zakupem wózka i siedziska, najlepiej sprawdzić dostępne możliwości. Niekiedy zamocowanie fotelika na stelażu będzie wiązało się z koniecznością dokupienia specjalnych adapterów.