BeSafe

BeSafe: to norweska firma od ponad 40 lat zajmują się produkcją bezpiecznych fotelików samochodowych. Ciekawostką jest fakt, że BeSafe specjalizuje się i ma ogromne doświadczenie w produkcji fotelików skierowanych tyłem do kierunku jazdy nawet dla starszych dzieci.
Wielokrotnie firma BeSafe zdobywała dobre oceny w niemieckich testach bezpieczeństwa ADAC lub Stiftung Warentest.

besafe_izi_sleep

Fotelik samochodowy Besafe iZi Sleep

Przedział wagowy 0-13 kg

Fotelik Besafe iZi Sleep:Pasuje do pojazdów z pozycjami zatwierdzonymi jako pozycje ISOFIX (zgodnie z instrukcją obsługi pojazdu) w zależności od kategorii fotelika dla dziecka i mocowania.
Dopuszczalny jest montaż iZi Sleep ISOfix tylko tyłem do kierunku jazdy.

Fotelik otrzymał 4 gwiazdki w testach bezpieczeństwa przeprowadzonych przez ADAC.
BeSafe iZi Sleep uzyskał najlepszy wynik w testach bezpieczeństwa organizowanych przez ADAC i Europejskie Organizacje Konsumentów w październiku 2008. BeSafe iZi Sleep ISOfix jest zwycięzcą w grupie 0+.

besafe_iz_kid_x3_isofix

Fotelik samochodowy BeSafe Izi Kid Isofix x3

Przedział wagowy 0 - 18 kg
Przedział wiekowy ok. 6 miesięcy - 4 lat

Fotelik BeSafe Izi Kid Isofix x3: BeSafe jest zwycięzcą w Europejskich testach fotelików samochodowych 2011.
BeSafe zwyciężył ostatnio w bardzo znanym europejskim teście konsumenckim prowadzonym przez organizację ADAC/Stiftung Warentest. 3 produkty z naszej gamy zostały wytypowane do testów i wszystkie uplasowały się bardzo wysoko w rankingu grup 0/1 oraz 1. To jest oczywiście wspaniały wynik! (W testach grup 0/1 i 1 brało udział 10 foteli, proszę zauważyć że nie wszystkie z nich są dostępne w każdym kraju).

iZi Kid ISOfix ZWYCIĘZCA w grupie 0/1 (Stiftung Warentest),
iZi Combi ISOfix ZWYCIĘZCA w grupie 0/1 (ADAC),
iZi Comfort ISOfix ZWYCIĘZCA w grupie 1 (ADAC / Stiftung Warentest).
Foteliki iZi Kid i iZi Comfort ISOfix zostały przedstawione jako zwycięzcy w mniej więcej wszystkich krajach do tej pory. iZi Combi ISOfix został przedstawiony jako zwycięzca testu w krajach, gdzie był oceniany jako fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy. Suma punktów dla fotelika iZI Combi ISOfix jest nieco niższa w krajach gdzie jest mieszany wynik dla fotelików montowanych przodem i tyłem do kierunku jazdy.

Crash test
50% wyniku testu jest oparta na bezpieczeństwie (bez zmian).
BeSafe osiągnął bardzo dobre wyniki. Należy tu podkreślić, że BeSafe uważa wymagania dotyczące obciążenia szyi za zbyt niskie, w testach zderzeniowych przodem do kierunku jazdy. Wiemy, że obciążenie szyi może być około 5 razy wyższe w fotelikach montowanych przodem do kierunku jazdy niż tych montowanych tyłem. Ponadto wyniki w ładunku szyi stanowi zaledwie 7,5% całkowitej liczby punktów w klasyfikacji generalnej testu. Możemy zatem stwierdzić, że międzynarodowa organizacja ochrony konsumentów (ICRT), oczywiście nie promuje montowania fotelików tyłem do kierunku jazdy, tak jakbyśmy sobie tego życzyli.

Przyjazny dla użytkownika
50% wyniku testu opiera się na łatwości instalacji, ryzyka niewłaściwego użytkowania, komfortu, instrukcji obsługi i czyszczenia (bez zmian). BeSafe osiągnął dobre wyniki.

Analiza chemiczna
Analiza chemiczna jest nowością w tym roku i wpływ na wynik wynosi 0%. Jednak, w przypadku gdy wynik jest zły, w dalszym ciągu może wpłynąć na obniżenie wyniku ogólnego. Stosowanie substancji chemicznych w fotelikach jest regulowane przez ECE R44, takie same wymagania jak dla zabawek. Jednak Stiftung postanowił wprowadzić bardziej rygorystyczne wymagania niż te określone przez prawo. Na tym tle, jest bardzo satysfakcjonujące, że BeSafe nadal osiąga doskonałe wyniki. Tylko 3 innych producentów (z 15) osiągnęło ten sam poziom lub lepszy, jeśli chodzi o użyte środki chemiczne. Jest to możliwe dzięki ścisłym zasadom, które dostawcy materiałów BeSafe muszą stosować, włączając w to wymagania dotyczące certyfikacji produkcji Øko-Tex. Wystąpiła wzmianka na temat poziomu materiałów zmniejszających palność w iZi Kid. Proszę zauważyć że nasz wynik z Stiftung dla fotelika Kid był w dalszym ciągu satysfakcjonujący i obydwa fotele Comfort i Combi uzyskały wynik wspaniały (Sehr Gut). Ponadto, materiały zmniejszające palność nie są tylko użyte w fotelikach samochodowych, ale również w produkcji produktów takich jak prześcieradła, zasłony, ponieważ tego rodzaju produkty muszą spełniać wymagania prawne dotyczące odporności na palność w przypadku pożaru.

Wnioski i droga naprzód
Jesteśmy bardzo zadowoleni z bardzo dobrych wyników w Stiftung Warentest i obecnie pracujemy nad materiałami marketingowymi, które będą zawierały informację o produktach BeSafe jako zwycięzcach testów! Naszą ambicją jest to że wiadomość powinna być widoczne zarówna na produkcie na półce w sklepie, jak i również w kontakcie/marketingu ogólnie.

besafe_izi_comfort_x3_isofix

Fotelik samochodowy BeSafe Izi Comfort Isofix x3

Przedział wagowy 9 - 18 kg
Przedział wiekowy ok. 12 miesięcy - 4 lat

Fotelik BeSafe Izi Comfort Isofix x3:

Cechy fotelika:

 • Osłona boczna chroniąca przed urazami (SIP),
 • Pięciopunktowe szelki zabezpieczające z łatwą regulacją ustawienia ich wysokości,
 • Cztery pozycje ustawienia,
 • Przesuwana "łupina" siedziska - instalacja zapewniająca dokładne przyleganie fotelika do foteli samochodowych,
 • Mechanizm napinania pasów,
 • Miękka wkładka, amortyzująca wstrząsy,
 • Tapicerka fotelika łatwa w utrzymaniu czystości, z możliwością zdjęcia i prania,
 • Zintegrowana podpórka pod stopy,
 • Podpórka bezpieczeństwa zintegrowana z fotelikiem,
 • Złącze Isofix.

Dopuszczalne jest tylko montowanie fotelika iZi Comfort X3 Isofix przodem do kierunku jazdy.

 

besafe_iz_kid_x3

Fotelik samochodowy BeSafe Izi Kid x3

Przedział wagowy 9 - 18 kg
Przedział wiekowy ok. 12 miesięcy - 4 lat

Fotelik BeSafe Izi Kid x3:

Cechy fotelika:

 • Pięciopunktowe szelki zabezpieczające,
 • Łatwa regulacja szelek,
 • Usztywnienie przednie,
 • Przełącznik zaczepów ISOfix,
 • Dźwignia do ustawiania spoczynkowej pozycji fotelika,
 • Uchwyt regulacji usztywnienia przedniego,
 • Zaczepy systemu ISOfix,
 • Osłona boczna chroniąca przed urazami(SIP),
 • Miękka poduszka ochraniająca głowę, łatwa w utrzymaniu w czystości, z możliwością zdjęcia i prania,
 • Tapicerka fotelika łatwa w utrzymaniu w czystości, z możliwością zdjęcia i wyprania w 40°C (program specjalny dla wełny),
 • Łatwy dostęp do klamry.
besafe_izi_go

Fotelik samochodowy BeSafe Izi go

Przedział wagowy 9 - 18 kg
Przedział wiekowy ok. 12 miesięcy - 4 lat

Fotelik BeSafe Izi go:

Cechy fotelika:

 • Pasy uprzęży z magnesem ułatwiają usadzanie dziecka w foteliku,
 • Regulacja wysokości uprzęży,
 • 5-punktowy pas bezpieczeństwa,
 • Głębsze siedzisko zapewnia dłuższe użytkowanie,
 • Ergonomiczny uchwyt,
 • Duża osłonka przeciwsłoneczna,
 • Łatwy montaż,
 • Zaczepy pasa biodrowego sprawiają, że fotelik jest stabilny,
 • Adapter do wózków,

Przyznajemy rację tym, którzy mówią, że rodzice wciąż się zamartwiają. Jeśli nie darzą oni produktu zaufaniem, na pewno go nie kupią. Wiemy, że najczęstszą przyczyną obrażeń odnoszonych w wypadkach samochodowych jest wadliwy montaż fotelików, dlatego naszym głównym celem było stworzenie fotelika, którego instalacja byłaby tak prosta, jak to tylko możliwe. By zamontować iZi Go wystarczy biodrową część pasa bezpieczeństwa przeprowadzić po niebieskich częściach przez 2 zaczepy pasa biodrowego, a jego część barkową po niebieskiej części przez zaczepy pasa ramieniowego z tyłu obudowy fotelika. Zaczepy dają pewność, że fotelik będzie stabilny.

besafe_izi_up_x2

Fotelik samochodowy BeSafe iZi Up X2

Przedział wagowy 15 - 36 kg
Przedział wiekowy 4-12 lat

Fotelik BeSafe iZi Up X2: posiada pozytywną opinię Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka"
Fotelik otrzymał w testach bezpieczeństwa przeprowadzonych przez ADAC oraz Niemiecką organizację konsumencką Stiftung Warentest w 2009r.w kategorii wiekowej - dzieci od 4 do 12 lat oraz wagowej od 15 do 36 kg.
W imieniu największej organizacji konsumenckiej w Europie Stiftung Warentest bada corocznie większość fotelików znajdujących się na rynku. Testy zderzeniowe są o 50% ostrzejsze niż obowiązujące dla ECE i są bardzo rygorystyczne w stosunku do użyteczności i sposobu instalowania. Testy te bazują na analizach wypadków i badaniach naukowych.
Dopuszczalne jest montowanie fotelika samochodowego iZi Up X2 na siedzeniach ustawionych tylko przodem do kierunku jazdy samochodu.
iZi Up X2 należy montować tylko za pomocą 3 - punktowych pasów bezpieczeństwa zatwierdzonych do użycia zgodnie z regulacjami UN/ECE Nr 16 lub innymi odpowiednimi przepisami.

besafe_izi_combi_x3

Fotelik samochodowy BeSafe iZi Combi x3

Przedział wagowy 15 - 36 kg
Przedział wiekowy ok. 6 miesięcy - 4 lat

Fotelik BeSafe iZi Combi x3:

Cechy fotelika:

 • Waga: 0-18kg,
 • Wiek: 6m - 4l,
 • Kierunek mocowania:
  • tyłem do kierunku jazdy, 0-18 kg,
  • przodem do kierunku jazdy, 9-18 kg.
 • Posiada homologację ECE R4404,
 • Mocowanie: Pas trzypunktowy.

iZi Combi X2 uzyskał najlepszy wynik w testach konsumenckich przeprowadzonych przez "Stiftung Warentest" i ADAC w Niemczech we współpracy z TCS" (Szwajcaria) i OAMTC (Austria) w grupie 0+/1, fotelików montowanych tyłem do kierunku jazdy.
iZi Combi X2 uzyskał najlepszy wynik w teście przeprowadzonym przez Auto Motor und Sport oraz TUV SUD w grupie fotelików montowanych tyłem do kierunku jazdy z pasami kotwiczącymi.